Zach Thomas urodził się w 1996 roku w Maplewood w Minnesocie. Mierzy 201 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji skrzydłowego.

Amerykanin jest absolwentem Uniwersytetu Bucknell, gdzie przez cztery lata reprezentował barwy Bucknell Bison. W trakcie swojego ostatniego roku występów w lidze uniwersyteckiej zdobywał średnio 20 punktów, 10 zbiórek i 2 asysty na mecz.

Swoją profesjonalna karierę Zach Thomas zaczynał w lidze belgijskiej, w drużynie Okapi Aalstar. W sezonie 2018/2019 Amerykanin zagrał w 37 meczach swojego zespołu. Na parkiecie spędzał średnio 29 minut. W tym czasie notował średnio 14 punktów, 6 zbiórek na mecz.

Po udanym sezonie na belgijskich parkietach Thomas przeniósł się do włoskiej Serie A. Zagrał w 16 meczach w barwach Consultinvestu Pesaro. Zdobywał średnio 7 punktów, 4 zbiórki i asystę na spotkanie.

W obecnym sezonie Zach Thomas podpisał kontrakt z ukraińskim zespołem BC Budivelnik Kijów. W ukraińskiej Superlidze zagrał 10 meczów. Notował średnie na poziomie 9 punktów, 5 zbiórek i 2 asyst na spotkanie.

Zach, witamy w Szczecinie!

Komentarze

0