Tauras Jogela, to urodzony w Taurogach Litwin, który może występować na pozycjach niskiego i silnego skrzydłowego, ma 24 lata i mierzy 203 centymetry wzrostu.  W 2009 roku zdobył srebrny medal mistrzostw Europy z reprezentacją Litwy U-16. Tauras został wybrany MVP tego turnieju.  

W minionym sezonie reprezentował barwy BK Barons Ryga. Zespół ten występuje w Łotewskiej Lidze Koszykówki. Jogela zagrał w 40 spotkaniach tych rozgrywek. Na parkiecie spędzał średnio 23 minuty. W tym czasie notował około 14 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty oraz przechwyt na mecz.  

BK Barons Ryga występowali również w Lidze Bałtyckiej. Tauras Jogela zagrał w 13 meczach tych zawodów, spędzając średnio 21 minut na parkiecie. W trakcie swoich występów notował około 11 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty oraz przechwyt.  

Efektowne występy w obu rozgrywkach zaowocowały powołaniem do Mecz Gwiazd Ligi Łotewskiej.  

- Jestem teraz bardzo szczęśliwy z powodu dołączenia do zespołu. Gra w King Szczecin, to nowe wyzwanie w mojej karierze. Chciałbym podziękować klubowi i trenerowi Mindaugasowi Budzinauskasowi za tę szansę. Pragnę rozwijać swoje umiejętności i wygrywać wszystkie mecze. Moimi mocnymi stronami są: szybki atak, penetrowanie, wsady, rzuty z wyskoku oraz gra na „low poście” – mówi Tauras Jogela, nowy gracz King Szczecin.  

 

 

 

Komentarze

0