Pięciu minut zabrakło do szczęścia koszykarzom KING Wilków Morskich Szczecin, którzy na inaugurację Tauron Basket Ligi ulegli w hali Orbita Śląskowi Wrocław 73:82. Wielka szkoda, gdyż nasi koszykarze prowadzili przez ¾ spotkania i do sprawienia sensacji było bardzo, bardzo blisko.

Piorunujący początek KING Wilków, którzy prowadzili po 6 minutach 14:8. Po jednej trójce w tej części meczu „zaliczyli” Marcin Sroka i Marcin Flieger. Niestety chwila dekoncentracji i gospodarze szybko doskoczyli na 15:14. W tym momencie trener Krzysztof Koziorowicz musiał poprosić o przerwę w grze. Poskutkowało. Szybko odyskaliśmy prowadzenie i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniało 21:18 dla KING Wilków.

Druga część meczu to „cios za cios” i wynik, który długo utrzymywał się w okolicach remisu. Pod koniec kwarty górę brać zaczęło doświadczenie Darrella Harrisa, Vitalija Kovalenko i Marcina Sroki. Gdy dołożymy do tego grę bez kompleksów Macieja Majcherka, Radosława Bojko i Huberta Mazura, to otrzymujemy sensacyjny wynik po pierwszej połowie: 41:33 dla KING Wilków.

Początek trzeciej kwarty podobny do drugiej i nawet 10-punktowe prowadzenie KING Wilków 45:35. Kilka udanych i odważnych zagrań pozwoliło przez kilka minut utrzymywać kilkupunkową przewagę, ale z biegiem czasu agresja w grze gopodarzy zaczęła brać górę. Z minuty na minutę „zaliczka” Wilków topniała i po trzeciej kwarcie prowadziliśmy już tylko 59:58.

Początek czwartej odsłony to 6:0 dla Śląska Wrocław i już 5-punktowe prowadzenie gospodarzy. Szybki czas dla trenera Krzysztofa Koziorowicza i doprowadzamy do remisu 66:66. Od tego momentu coś się w tej dobrze funkcjonującej KING Wilkowej maszynce zacięło. Gospodarze zdobyli 11 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 77:66. Tej przewagi Śląsk nie oddał już do końca spotkania wygrywając ostatecznie 82:73.

Śląsk Wrocław – KING Wilki Morskie Szczecin 82:73 (18:21, 15:20, 25:18, 24:14)

Śląsk Wrocław: Ikovlev 17, Dłoniak 16, Mladenović 16, Trice 15, Skibniewski 6, Tomaszek 6, Kinnard 3, Cesnauskis 3 oraz Burnatowski, Gabiński i Kulon.

KING Wilki Morskie Szczecin: Releford 25, Kovalenko 11, Sroka 10, Flieger 7, Kikowski 5, Pytyś 4, Harris 4 , Majcherek 3, Bojko 2 i Mazur 2.

tekst: Adam Wosik, foto: Krzysztof Cichomski.