Do sztabu szkoleniowego Kinga Szczecin dołącza 43-letni Litwin, Paulius Juodis. Razem z Maciejem Majcherkiem będą pełnić funkcje asystentów trenera Rolandasa Jarutisa.

- Przede wszystkim jestem podekscytowany tym, że mogę dołączyć do Kinga Szczecin. Słyszałem wiele dobrych słów od trenera Mindaugasa Budzinauskasa o tym klubie. Wiem, że jest to bardzo profesjonalna organizacja, która ma bardzo profesjonalnego właściciela. Poziom koszykarski w Szczecinie jest wysoki. Bardzo mi się podoba, to że dołączam do Kinga Szczecin. Słyszałem tylko same pozytywne opinie na temat tego klubu – mówi litewski szkoleniowiec.

Paulius Juodis swoją pracę, jako asystent zaczynał w 2005 roku w klubie BC Lietkabelis Poniewież. W 2007 roku przeniósł się do Neptunasa Kłajpeda. W sezonach 2009/2010 i 2011/2012 był głównym trenerem tego zespołu. W 2011 roku został powołany na stanowisko głównego trenera reprezentacji Litwy U17.

- Jestem zadowolony, że będę miał dwóch asystentów, bo przed nami jest dużo pracy. Mamy dobrych, ambitnych, zmotywowanych i młodych zawodników, z którymi trzeba wykonać dużo pracy indywidualnej. Nasz sztab trenerski będzie miał wiele do roboty – mówi Rolandas Jarutis, główny trener Kinga Szczecin.

Kolejne trzy lata Juodis pełnił funkcję asystenta trenera w ukraińskim klubie Budiwelnyk Kijów. Od 2016 roku do sezonu 2020/2021 był głównym trenerem grającego w litewskiej ekstraklasie klubu BC Nevezis.

Trenerze, witamy na pokładzie!

Juodis

Komentarze

0