Amerykanin Antwain Barbour został oficjalnie nowym KING Wilkiem Morskim. Jest duża szansa, że dołączy do zespołu już w sobotę 11 października 2014 roku, a więc dzień przed meczem z AZS Koszalin. Ma występować w zespole z nr 24.

Antwain La’Mar Barbour pochodzi z Elizabethtown w stanie Kentucky. Tam także grał w drużynie uniwersyteckiej – Wildcats, prowadzonej przez słynnego trenera Calipariego. Następnie próbował swoich sił w lidze wenezuelskiej.

W 2004 roku występował w lidze ABA, grając dla Kentucky Colonels, następnie w Ykima Sun Kings. W 2006 roku przeniósł się do Hiszpanii, podpisując kontrakt na Teneryfie z miejscowym Rural, występującym wówczas w drugiej lidze. W jednym z meczów przeciwko Alicante zanotował rekordowe 50 pkt. Wraz z ekipą z Teneryfy awansował do ACB, a następnie przeniósł się do Turcji, do Erdemir Sk. Po roku wrócił do Hiszpanii, do Lagun Aro GBC.

W 2011 Antwain Barbour zatrudniony został przez najbardziej utytułowaną chorwacką drużynę – Cibonę Zagrzeb. AB grał tam na poziomie 13 pkt, 4 zbiórek i 3 asyst na mecz, co zaowocowało przejściem do silniejszej ligi włoskiej. Dla Pesaro, nowy KING Wilk Morski rzucał 15 pkt na mecz. Ostatni sezon spędził w Mersin, w Turcji, będąc ich najlepszym zawodnikiem, notując statystyki rzędu 15 pkt, 5 zbiórek, 3 asysty na spotkanie.

Antwain mierzy 196 cm wzrostu. Jest typowym łowcą punktów, tweenerem, mogącym występować na pozycjach rzucającego obrońcy, niskiego skrzydłowego, a nawet rozgrywającego. Atletyczny, doświadczony gracz, który robi różnicę. Zdecydowanie jest to zawodnik, jakiego w Szczecinie jeszcze nie było!

tekst: Piotr Wilento, foto: Krzysztof Cichomski

Komentarze

0