KING Wilki Morskie kilka dni temu dopiero co zadebiutowały w ekstraklasie, po trzynastu latach przerwy, a już w najbliższą niedzielę rozegrają pierwsze derby! Przeciwnikiem szczecinian będzie AZS Koszalin.

W 1. kolejce Wilki wyjechały do Wrocławia, by zmierzyć się z miejscowym Śląskiem. Mecz był bardzo emocjonujący. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza prowadzili przez trzy kwarty. W ostatniej odsłonie zabrakło odrobiny doświadczenia, by z Wrocławia wywieźć zwycięstwo. KING Wilki Morskie przegrały co prawda 73:82, ale pokazały się z dobrej strony.

AZS Koszalin na inaugurację ligi zagrał z Asseco Gdynia. Akademicy przegrali pierwszą kwartę, ale kolejne trzy wygrali przekonująco. Ostatecznie koszalinianie dowodzeni przez trenera Igora Milicicia wygrali 86:70.

Wilki wciąż borykają się z problemami kadrowymi. Trener Krzysztof Koziorowicz nadal nie dysponuje pełną głębią składu. Do treningów wrócili już Hubert Mazur oraz Vitalij Kovalenko, którzy zagrali już kilka minut w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

W najbliższej kolejce terminarz skojarzył ze sobą drużyny KING Wilków Morskich oraz AZS Koszalin. Oba zespoły rozegrają pierwsze w tym sezonie derby województwa zachodniopomorskiego. Prestiż spotkania i apetyt na zwycięstwo są ogromne. Będzie to mecz wielkich powrotów. Po pierwsze ekstraklasa wróci do Szczecina po trzynastu latach przerwy. Do Szczecina wróci również Szymon Szewczyk, który będzie reprezentował barwy AZS Koszalin.

Największe zagrożenie w ekipie Akademików stanowić będzie Qyntel Woods. Amerykanin pokazał się w Arenie Szczecin już podczas Memoriału im. Romana Wysockiego. W 1. kolejce ekstraklasy udowodnił, że znajduje się w wyśmienitej dyspozycji. W meczu przeciwko Asseco Gdynia zdobył 26 punktów zaliczając też 7 zbiórek. Z kolei z dobrej strony w meczu ze Śląskiem Wrocław, w barwach KING Wilków Morskich Szczecin, pokazał się Trevor Releford. Amerykanin zdobył 25 punktów, zanotował 4 zbiórki oraz 3 asysty.

Wilki na pewno będą chciały wygrać pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Już w pierwszym meczu ekstraklasy szczecinianie pokazali, że mają spore umiejętności i jeszcze większy potencjał. Trzymamy za nich kciuki.

KING Wilki Morskie Szczecin – AZS Koszalin, niedziela godzina 18.00, Arena Szczecin.

tekst: Przemysław Sierakowski, foto: Krzysztof Cichomski

Komentarze

0