Poszukiwania na pozycji rozgrywającego zakończone! Kontrakt z Kingiem Szczecin podpisał doświadczony Jay Threatt. Amerykanin doskonale znany jest kibicom Energa Basket Ligi z występów w BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski oraz PGE Spójni Stargard.

W barwach mistrzów Polski Jay Threatt pokazywał się z bardzo dobrej strony. Zagrał w 20 meczach notując średnio 14 punktów, 7 asyst, 3 zbiórki i 2 przechwyty na mecz. W zespole PGE Spójni Stargard grał w sezonie 2020/2021, będąc jednym z liderów. Można śmiało stwierdzić, że dołączenie Jaya do ekipy naszych sąsiadów mocno poprawiło grę stargardzkiego zespołu. Amerykanin notował średnio 12 punktów, 9 asyst, 4 zbiórki i przechwyt na mecz! Razem z Filipem Matczakiem tworzyli skuteczny i niebezpieczny duet na obwodzie. Dobra gra Threatta sprawiła, że PGE Spójnia Stargard awansowała do fazy play-off Energa Basket Ligi i zdobyła drugie miejsce w rozgrywkach o Puchar Polski.

- Znam Jaya bardzo dobrze, bo go skautowałem już w zeszłym roku, jak grał przeciwko nam w Spójni Stargard. Potrzebowaliśmy point guarda, którego pierwszą intencją jest podawanie i kreowanie sytuacji dla innych. Potrzebowaliśmy też zawodnika, który potrafi rzucić za trzy punkty, bo to jest ważne przy rozgrywaniu akcji pick’n’rollowych. Dodatkowe atuty? Jest w grze, występował w Grecji. Była drobna kontuzja, ale wiem, że wszystko jest już okej. Zna Energa Basket Ligę, to następny plus. Chciałby coś osiągnąć i grać o coś większego. Cieszę się, że przyjeżdża i wzmocni naszą Watahę – mówi Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin. - Dalej szukamy i obserwujemy rynek tak, jak każdy klub w EBL. Chcielibyśmy znaleźć dobrego wysokiego. Będziemy cierpliwie czekać i szukać – dodaje szkoleniowiec.

Po świetnym sezonie w Polsce, rozgrywki 2020/2021, Jay Threatt kończył w drużynie francuskiej ekstraklasy – Pau-Orthez, gdzie zdobywał średnio 9 punktów, 4 asysty, 2 zbiórki i przechwyt. Sezon 2021/2022 rozpoczął w Grecji, w zespole Ermis Agias Larissa – teraz wraca do Energa Basket Ligi.

Threatt to niezwykle doświadczony zawodnik. Ma na swoim koncie występy w takich klubach jak: Ungmennafelagio Snaefell (Islandia), MLP Academics Heidelberg (Niemcy), BC Nokia (Finlandia), CS Phoenix Galati (Rumunia), Poitiers Basket 86 (Francja), Poitiers Basket 86 (Francja) czy Pieno Zvaigzdes Poswol (Litwa).

Jay, witamy w Szczecinie!
Jay, welcome to Szczecin!

 

signed

Komentarze

0