Ido Flaisher urodził się w 1998 roku w Tel Awiwie w Izrealu. Nowy zawodnik Wilków Morskich posiada także polskie obywatelstwo. Mierzy 208 centymetrów wzrostu i występuje na pozycjach podkoszowych. Flaisher zamyka polską rotację zespołu Kinga Szczecin.

- Jestem podekscytowany tym, że dołączam do zespołu z Polski. Moi dziadkowie byli Polakami i dla mnie to niesamowite uczucie, że będę mógł reprezentować klub z państwa, w którym żyli – mówi Ido Flaisher, nowy gracz Kinga Szczecin.

W 2016 roku Ido wyleciał do USA, gdzie przed dwa kolejne lata związany był z drużyną uniwersytecką Hawaii Rainbow Warriors. Przed wylotem do Stanów Zjednoczonych reprezentował młodzieżowe zespoły Maccabi Tel Aviv. Po powrocie z USA występował w silnej, izraelskiej lidze (Maccabi Ashdod, Hapoel Galil Gilboa). Minione rozgrywki spędził w barwach Maccabi Rishon Lezion.

- Myślę, że kibicom, którzy mnie nie znają mogę powiedzieć, że moją mocną stroną jest gra tyłem do kosza. Dobrze rozumiem grę. Na pewno w nadchodzącym sezonie chcę się rozwijać, jako koszykarz. Być najlepszą wersją siebie. Widziałem, że King Szczecin to świetna organizacja, zespół jest bardzo silny. Chcę pomóc drużynie, jak tylko będę mógł – tłumaczy Flaisher.

Ido – witamy w Szczecinie!
Ido – welcome to Szczecin!

signed

Komentarze

0