Andrei Desiatnikov, to urodzony we Władywostoku Rosjanin, który ma 23 lata i mierzy 221 centymetrów wzrostu. Występuje na pozycji środkowego. W sezonie 2009/2010 był częścią juniorskiej drużyny BC Spartak Primorje. Przez kolejne trzy lata reprezentował barwy Triumfu Lubiercy (równolegle grając w drugiej drużynie, juniorach oraz sekcji U-23). W 2014 roku przeniósł się do Zenitu Sankt Petersburg i to właśnie w tym klubie zakończył rozgrywki 2016/2017.

W minionym sezonie, Andrei Desiatnikov, rozegrał osiem spotkań w barwach drugiego zespołu Zenitu Sankt Petersburg. Na parkiecie przebywał średnio przez 31 minut. W tym czasie notował około 15 punktów, 13 zbiórek, 2 bloki i asystę na mecz. Desiatnikov zagrał też w trzynastu starciach Zenitu w ramach Ligi VTB. Na parkiecie spędzał średnio cztery minuty w meczu. Andrei wystąpił również w ośmiu konfrontacjach Zenitu w Eurocupie.

Desiatnikov to wielokrotny młodzieżowy kadrowicz Sbornej. Podczas Eurobasketu 2015 występował w seniorskiej reprezentacji Rosji. W 2015 roku zdobył również brązowy medal Uniwersjady, która odbywała się w Gwangju w Korei Południowej.

Komentarze

0