Amerykański podkoszowy gracz zmienia barwy klubowe. Obecny sezon rozpoczął w drużynie WKS Śląska Wrocław, która w minionych rozgrywkach zdobyła brązowy medal Energa Basket Ligi.

Cyril Langevine urodził się w 1997 roku, mierzy 203 centymetry wzrostu i występuje na pozycji silnego skrzydłowego i środkowego. Obecny sezon jest jego drugim w karierze na zawodowych parkietach.

Debiutował w lidze szwedzkiej, w barwach drużyny Jamtland Basket, gdzie został uznany MVP. Notował średnie na poziomie 14 punktów, 12 zbiórek, 2 bloków, asysty i przechwytu na mecz. Rozegrał 42 spotkania, a na parkiecie spędzał około 29 minut.

Sezon 2021/2022 zaczął w barwach WKS Śląsk Wrocław. W Energa Basket Lidze zdobywa średnio 9 punktów, 7 zbiórek, asystę, przechwyt i blok na mecz (bez meczu z Czarnymi Słupsk). Z drużyną Śląska Cyril Langevine występował także w Eurocupie. W tych rozgrywkach, Amerykanin notował średnio 8 punktów, 7 zbiórek, asystę, blok i przechwyt na mecz.

Swoje ostatnie starcie w barwach Śląska Wrocław Cyril rozegrał w piątek 28 stycznia 2022 roku. Przeciwnikiem Wojskowych byli Czarni Słupsk. Langevine spędził na parkiecie 19 minut. W tym czasie zanotował 7 punktów, 3 zbiórki, przechwyt i blok.

- Na rynku nie ma za dużo wysokich zawodników. Są albo po kontuzjach, albo nie grali od początku sezonu. Ciężko jest trafić z zawodnikiem, który może nam pomóc. Na pewno Cyril jest profilem tego gracza, którego cały czas szukaliśmy. Będzie zbierał piłki w obronie i ataku. To dobry obrońca. Na pewno jego dużym plusem jest to, że cały czas jest w grze. Gra cały sezon w dobrym zespole i europejskich pucharach. Cyril ma nieprzeciętne umiejętności. W lidze szwedzkiej wybrano go przecież MVP. Nie ukrywam tego, że bardzo na niego liczę. W ataku się na pewno otworzy, jeśli będzie robił to, czego będziemy od niego oczekiwać. Cyril będzie pasować do naszego systemu, jest mobilny – mówi trener Arkadiusz Miłoszewski, szkoleniowiec Kinga Szczecin.

Cyril, witamy w zespole!

dziekujemy

Komentarze

0