Znany jest już pełny sztab szkoleniowy King Wilków Morskich występujących, w sezonie 2014/2015, w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. W zatwierdzonej przez Zarząd Klubu kadrze kierowniczo-trenerskiej jest kilka, niewątpliwie miłych dla kibiców, niespodzianek.

Szeroki sztab tworzą:

Krzysztof Koziorowicz (trener). Dotychczasowego szkoleniowca Wilków nie trzeba specjalnie przedstawiać. Podczas swojej kariery trenerskiej prowadził (w męskim baskecie) Spójnię Stargard Szczeciński, SKK Szczecin, Prokom Trefl Sopot, a także (w kobiecym baskecie) Lotos Gdynia (gdzie odnosił spore sukcesy w Eurolidze), CCC Polkowice i szczecińskie Wilczyce. W latach 2006-2009 był selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. Obecnie jest trenerem kadry narodowej kobiet U-20.

Łukasz Biela (asystent trenera). Po krótkiej przerwie powraca do koszykówki na najwyższym poziomie. Karierę zawodniczą zakończył przed rokiem jako gracz AZS-u Radex Szczecin. Przez lata występował na parkietach francuskich lig. W Polsce grał m.in. dla zespołów z Kwidzynia, Stargardu Szczecińskiego, SKK Szczecin i wspomnianego wcześniej AZS Radex. Łukasz Biela w zeszłym roku rozpoczął pracę trenerską z młodzieżowymi drużynami szczecińskimi. Obecnie będzie miał okazję aby pomóc w prowadzeniu m.in. swoich byłych kolegów klubowych. Do roli trenera jest predestynowany, niejako genetycznie. Jego ojciec, Kazimierz Biela, to wieloletni trener młodzieży piłkarskiej Pogoni (zarówno tej boiskowej jak i halowej).

Tadeusz Aleksandrowicz (trener konsultant). Ten doświadczony szkoleniowiec będzie pełnił rolę doradczą i opiniodawczą. Warto przypomnieć, że podczas swojej długoletniej kariery trenerskiej prowadził zespoły z Bytomia, Gdyni, Stargardu, Szczecina, Zielonej Góry, Słupska. Pełnił także obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski.

Agnieszka Król (kierownik drużyny)
Rafał Rajewicz (menadżer klubu)
Piotr Wilento (menadżer d/s marketingu)
Adam Wosik (menadżer d/s mediów)

tekst: Piotr Wilento, foto: Krzysztof Cichomski.

Komentarze

0