Michael Olayinka Fakuade urodził się w 1989 roku w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Mierzy 201 centymetrów wzrostu, ma dwa obywatelstwa (amerykańskie oraz nigeryjskie) i występuje na pozycjach podkoszowych.

W minionej kampanii, która została przerwana z powodu pandemii koronawirusa, grał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji w barwach Chalons Reims. Wystąpił w 25 meczach we francuskiej Jeep Elite. Zdobywał średnio 6 punktów, 4 zbiórki, asystę i blok na mecz.

Sezon 2018/2019 spędził na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Reprezentował barwy Orleans Loiret Basket. Wystąpił w 39 meczach tej drużyny. Na parkiecie spędzał średnio 25 minut, a w tym czasie notował średnio 10 punktów, 6 zbiórek, asystę, przechwyt i blok.

W trakcie swojej kariery występował także w hiszpańskiej ACB, najsilniejszej lidze w Europie. Reprezentował wtedy zespół Delteco GBC. Podczas swojej gry na europejskich parkietach bronił także barw Actelu Forca Lleda, Quesosu Cerrato de Palencia czy Cafesu Candelas Breogan.

Komentarze

0