Amerykanin podpisał kontrakt z Kingiem Szczecin i w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy Wilków Morskich. Xavier Moon urodził się 2 stycznia 1995 roku w Goodwater w stanie Alabama. Mierzy 188 centymetrów wzrostu i może występować na pozycji rzucającego obrońcy oraz rozgrywającego.

W sezonie 2016/2017, w ramach swojego ostatniego roku na uczelni, występował w drużynie Morehead State. Zagrał w 30 meczach tego zespołu, notując średnio 16 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i przechwyt na spotkanie.

Swoją profesjonalną karierę zaczynał w barwach ALM Evreux Basket, gdzie wystąpił w ośmiu meczach. Swoją przygodę z francuską ligą PRO B skończył ze statystykami na poziomie: 9 punktów, 4 asyst, 3 zbiórek i przechwytu na mecz.

W sezonie 2018/2019 przeniósł się do kanadyjskiej NBL. Debiutował w barwach London Lightning. Zagrał w 41 spotkaniach i notował średnio: 14 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i przechwyt na mecz. Za grę w tej kampanii Amerykanin został wyróżniony nagrodą „Zawodnika Roku” oraz był nominowany do „Pierwszej Piątki Gwiazd” ligi kanadyjskiej.

Minione rozgrywki Xavier Moon spędził również w drużynie London Lightning. Jego średnie zdobycze statystyczne wyglądały następująco: 21.5 punkta, 6.4 zbiórki, 5.2 asysty, 1.1 przechwytu na mecz.

- Xavier z równym powodzeniem może występować jako rzucający obrońca i rozgrywający. Potrafi zdobywać punkty na wiele sposobów oraz kreować grę dla innych. Dzięki swojej szybkości i dynamice jest bardzo trudny do zatrzymania w szybkim ataku oraz w grze jeden na jeden – mówi Łukasz Biela, trener Kinga Szczecin.

Xavier, witamy w Szczecinie!

(FOT. LARRY WONG/POSTMEDIA)

Komentarze

0