Dominik Wilczek ma 19 lat i mierzy 196 centymetrów wzrostu. Może występować na pozycji rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. Wilczek z zespołem Kinga Szczecin przebywa praktycznie od początku okresu przygotowawczego. Przez cały ten czas był testowany przez sztab szkoleniowy Wilków Morskich. Testy zostały zakończone podpisaniem kontraktu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem właśnie do Kinga Szczecin. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany, ma całe potrzebne zaplecze, panuje świetna atmosfera w drużynie, są trenerzy z wysokiej klasy warsztatem i tak naprawdę jest wszystko, czego potrzeba do rozwoju. Z każdym dniem czuję, że robię krok do przodu, mam się od kogo uczyć i wierzę, że pomogę drużynie walczyć o najwyższe cele w tym sezonie! – mówi Wilczek.

Dominik jest wychowankiem Śląska Wrocław. Wielokrotnie brał udział w imprezach rangi mistrzowskiej będąc młodzieżowym reprezentantem Polski. W 2016 roku został zaproszony na prestiżowy camp NBA Without Borders dla 50 najlepszych młodych zawodników z Europy w danym roczniku.

Dominik witamy w Kingu Szczecin!

Komentarze

0