Dominik Wilczek przedłużył swój kontrakt z Kingiem Szczecin i w rozgrywkach 2020/2021 nadal będzie bronił barw Wilków Morskich. Rodowity wrocławianin spędzi swój kolejny, trzeci sezon w zespole ze Szczecina.

W zespole Kinga zadebiutował na poziomie Energa Basket Ligi. Całej koszykarskiej Polsce przedstawił się fantastycznym występem przeciwko ówczesnej Rosie Radom. Wilczek spędził wtedy 12 minut na parkiecie, zdobył 15 punktów, zanotował 2 asysty i przechwyt.

- Z Kingiem o opcji przedłużenia kontraktu rozmawiałem jeszcze w trakcie minionych rozgrywek. Prezes oraz trener dali mi jasno do zrozumienia, że chcą mnie na kolejny sezon. Organizacja klubu jest wzorowa, mamy wszystko czego nam potrzeba. Kibiców z każdym kolejnym rokiem jest coraz więcej. Mam nadzieję, że bardzo szybko będą mogli wrócić na trybuny Netto Areny. Czuję, że to będzie kluczowy sezon w mojej karierze. Chciałbym zaliczy go, jako ważny gracz rotacji – tłumaczy Wilczek.

Dominik to świetny strzelec, który bardzo dobrze radzi sobie również w defensywie. W sezonie 2019/2020 zagrał w 20 meczach w barwach Kinga. Najwięcej punktów po raz kolejny zdobył w starciu z HydroTruckiem Radom. Wilczek zakończył to starci z 12 oczkami na koncie.

Wilku, liczymy na Ciebie!

Komentarze

0