Amerykański rozgrywający, Tywain McKee podpisał kontrakt z zespołem Wilków Morskich. Ma 32 lata i mierzy 188 centymetrów wzrostu. „Ty” aktualny sezon rozpoczął we francuskiej ekstraklasie, w barwach Cholet Basket. Na parkiecie przebywał średnio 29 minut, a w tym czasie notował 11 punktów i 5 asyst.

Tywain McKee to zawodnik z bardzo bogatym koszykarskim CV. Występował w wielu silnych europejskich ligach oraz klubach. W trakcie swojej kariery grał w takich zespołach jak: BC Zenit Sankt Petersburg (średnio 15 punktów, 5 asyst, 3 przechwyty), Unics Kazań (śr. 8 pkt, 4 as), Basket Oldenburg (śr. 12 pkt, 3 as), Hapoel Jerusalem (śr. 8 pkt, 4 as), Le Mans Sarthe (śr. 15 pkt, 5 as), Turk Telekom (śr. 18 pkt, 6 as) czy Hapoel Tel Aviv (śr. 9 pkt, 3 as).

Tywain McKee zdobywał mistrzostwo Izraela, Puchar Francji i Puchar Rosji. Ma za sobą świetne występy w EuroCupie. Dwukrotnie wybierany był do tytułu MVP Tygodnia EuroCup.

- Tywain powinien wnieść do naszego zespołu to, czego nam teraz najbardziej brakuje. To doświadczony zawodnik, który ograniczy nasze straty w ataku i trochę tę ofensywę uporządkuje. McKee dobrze broni, więc będzie wzmocnieniem po obu stronach parkietu. To bardzo doświadczony, silny zawodnik, który występował na bardzo dobrym poziomie – mówi trener Mindaugas Budzinauskas.

- Wiemy, że Tywain jest pozytywnym człowiekiem. Będzie charakterologicznie pasował do naszego zespołu. Wniesie do niego dużo pewności, spokoju i stabilności. W swojej karierze był już w różnych sytuacjach. Myślę, że to był nasz brakujący element. Takiego gracza szukaliśmy przed sezonem. Wtedy nie udało się podpisać umowy. Dlatego teraz cieszymy się, że podpisaliśmy z kontrakt właśnie z Tywainem McKee – kontynuuje trener Budzinauskas.

- Tywain ma bardzo dobre CV. To na pewno zawodnik z wysokiego poziomu. Mamy związane z nim duże oczekiwania. To typowy kreator i wszechstronny rozgrywający. Otworzy nam dużo opcji w ataku. Ponado to dobry obroń i będzie pasował do nas pod każdym względem – zauważa trener Łukasz Biela.

„Ty” witamy w Kingu Szczecin!

Komentarze

0