Mocno osłabione KING Wilki Morskie Szczecin nie sprostały, w meczu o drugie miejsce turnieju im. Romana Wysockiego, Polpharmie Starogard Gdański przegrywając 61:81.

Trener Krzysztof Koziorowicz w ostatnim meczu turnieju nie mógł skorzystać z usług Zbigniewa Białka, Huberta Mazura, Pawła Mroza, Marcina Sroki oraz Witalija Kowalenki. Wilki rozpoczęły więc mecz w mocno osłabionym składzie, ale mimo to szło im bardzo dobrze. Pozytywnie w spotkanie z Polpharmą wszedł Radosław Bojko, który już po chwili miał na swoim koncie 6 punktów. Szczecinianie odskoczyli gościom na kilka oczek i to oni dyktowali warunki gry. Po pierwszych dziesięciu minutach KING Wilki Morskie prowadziły 21:12.

W kolejnej odsłonie spotkania coś w grze gospodarzy się zacięło. Pojawiła się nieskuteczność i trudność w zdobywaniu punktów. Ten fakt natychmiastowo wykorzystali koszykarze ze Starogardu Gdańskiego. Szczególnie dobrze w tym fragmencie meczu prezentował się Evan Ravenel, który dużo zbierał i świetnie punktował. Po pierwszej połowie szczecinianie przegrywali 33:35.

Po powrocie na parkiet swoją dobrą grę kontynuowali Amerykanie z Polpharmy. Świetnie spisywał się Rodney Blackmon. Wilki wciąż miały problem ze złapaniem przyzwoitej skuteczności. Pod koszem dobrze prezentował się Darrel Harris, który notował zbiórki i zdobywał punkty, które pozwalały pozostać szczecinianom w grze. Polpharma odpowiadała jednak seriami skutecznych trafień z dystansu, co pozwoliło jej uciec z wynikiem. Po trzydziestu minutach gry goście prowadzili 63:45.

W ostatniej odsłonie spotkania ciężar gry wziął na siebie Trevor Releford, który tuż po rozpoczęciu czwartej ćwiartki celnie przymierzył za trzy punkty. KING Wilki szybko złapały pięć przewinień i bardzo trudno było im gonić wynik. Odmienić losy meczu starał się również Radosław Bojko, który w meczu z Polpharmą zdobył 17 punktów. Ostatnia kwarta była wyrównana i podopiecznym trenera Koziorowicza nie udało się zniwelować strat z poprzednich odsłon meczu. Wilki przegrały 61:81 i zajęły trzecie miejsce w V Memoriale im. Romana Wysockiego.

KING Wilki Morskie Szczecin – Polpharma Starogard Gdański 61:81 (21:12, 12:23, 12:28, 16:18)

KING Wilki Morskie: Bojko 17, Harris 14, Kikowski 11, Releford 10, Pytyś 4, Majcherek 3, Koziorowicz 2, Flieger 0, Nowacki 0.

Polpharma: Ravenel 24, Blackmon 22, Lebiedziński 9, Bochno 8, Struski 8, Sapp 5, Robak 3, Sęk 2.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Spójnia Stargard nawiązała walkę z AZS Koszalin. Ostatecznie przegrała jednak 84:97.

AZS Koszalin – Spójnia Stargard 97:84 (20:16, 28:25, 27:24, 22:19)

AZS: Łukasiak 19, Dąbrowski 17, Vrbanc 16, Swanson 15, Mielczarek 8, Pacocha 8, Sherman 7, Stelmach 5, Kadej 2, Austin

Spójnia: Pluta 19, Żytko 19, Łukasz Bodych 17, Wróblewski 11, Mieczkowski 5, Bigus 4, Soczewski 4, Kasprzak 3, Paweł Bodych 2, Litwin, Stokłosa

tekst: Przemysław Sierakowski, foto: Krzysztof Cichomski.