Amerykański skrzydłowy, Thomas Ray Davis podpisał kontrakt z Kingiem Szczecin i w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy Wilków Morskich w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Minione trzy sezony Davis spędził w Polpharmie Starogard Gdański. W przeszłości współpracował już z trenerem Mindaugasem Budzinauskasem właśnie na Kociewiu, ale także na Litwie – w drużynie Nevezis Kiejdany.

W poprzednich rozgrywkach Thomas zagrał w 16 meczach w barwach Kociewskich Diabłów. Amerykanin pierwszą część sezonu poświęcił leczeniu kontuzji. Po powrocie do grania, na parkiecie spędzał około 18 minut. W tym czasie notował średnio 10 punktów, 3 zbiórki, asystę i przechwyt.

Thomas Ray Davis znany jest także ze swoich efektownych i dynamicznych wsadów do kosza. Te popisowe zagrania zaowocowały występem w konkursie wsadów (w ramach Pucharu Polski) w 2018 roku.

- Thomasa znam bardzo dobrze. Pracowałem z nim na Litwie i Polsce. Wiem, jaki to jest zawodnik. Potrzebowaliśmy takiego gracza, który jest bardzo dobrym obrońcą. W ostatnich sezonach robił duży postęp w ataku. To bardzo uniwersalny zawodnik, wiele rzeczy potrafi robić na boisku. Myślę, że jego mocnym atutem jest twardy charakter. To zawodnik, który zawsze gra na 100 %. Nigdy nie odpuszcza. Będzie bardzo przydatny w naszym zespole – mówi trener Budzinauskas.

Thomas, witamy w Szczecinie!
Thomas, welcome to Szczecin!

Komentarze

0