Do grona kadry beniaminka Tauron Basket Ligi dołączyło kolejnych czterech graczy, którzy przez wiele lat związani byli ze szczecińskim basketem.

Maciej Majcherek – rzucający obrońca, rozgrywający, związany ze szczecińskimi klubami od młodzika. W sezonie 2000/2001 wraz ze swoim bratem Michałem i kapitanem reprezentacji Polski Szymonem Szewczykiem zdobyli Mistrzostwo Polski Juniorów. Przez czternaście lat zawodowej kariery występuje w Szczecinie, kolejno w PKK, SKK, AZS Radex, a w ostatnim sezonie piastował rolę kapitana w King Wilkach Morskich. Łącznie dla szczecińskich ekip rzucił już ponad 4600 punktów, co stawia go w pierwszej piątce najlepszych strzelców Szczecina. Popularny „Majer” rozegrał bardzo dobry ostatni sezon, tworząc groźny duet obwodowy z Marcinem Fliegerem. Zawodnik szybki, dobrze czujący się w kontrataku, z zabójczym rzutem zza linii trzech punktów.

Karol Pytyś – center z prawdziwego zdarzenia. Silny jak tur, świetnie grający tyłem do kosza. Umiejętnie się zastawia pod koszem i kapitalnie broni. Doskonale jak na wysokiego zawodnika wykonuje rzuty wolne, trafiając trzy czwarte rzutów. Jest wychowankiem szczecińskich klubów, gdzie spędził 13 lat zawodowej kariery, notując łącznie ponad 3700 punktów. W zeszłym sezonie zaliczył krótki epizod w Spójni Stargard Szczeciński, gdzie walnie przyczynił się do utrzymania zespołu w I lidze i szybko stał się ulubieńcem kibiców. Mistrz Polski kadetów 2001 roku (z Kusym Szczecin). Potężny, ambitny i zawzięty zawodnik, zawsze zostawiający serce na boisku, za co uwielbiają go kibice z grodu Gryfa. Do zespołu wniesie na pewno dużo energii i zawziętości.

Radosław Bojko – niski skrzydłowy, przez jednego z bardziej znanych dziennikarzy koszykarskich w kraju – Jakuba Wojczyńskiego – nazwany „Mr. Everything ze Szczecina”. Radek jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem, który potrafi grać na czterech pozycjach: od rozgrywającego po silne skrzydło. Sporo asystuje, dobrze zbiera i broni. Nieustępliwy, momentami szalony, ale z roku na rok robiący wyraźne postępy. Wicemistrz Polski Juniorów z 2010 roku z Wilkami Morskimi, których jest wychowankiem. Groźny przy dynamicznych wejściach na kosz, jak i rzutach zza linii 6,75 m. Do tej pory dwudziestotrzylatek, w barwach Wilków rozegrał 81 meczów, rzucając 907 punktów, co stawia go na pierwszym miejscu w tabeli najlepszych strzelców w historii klubu.

Karol Nowacki – rozgrywający, który może występować też na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego. Drugi z wychowanków Wilków Morskich. Główny motor napędowy srebrnej drużyny z 2010 roku. Karol zrobił ogromny postęp w zeszłym sezonie, ciężką pracą wywalczając miejsce w rotacji, silnie obsadzonej szczególnie przez zawodników obwodowych. Dynamiczny dwudziestotrzylatek o sporym potencjale, zadaniowiec, mogący kryć obrońców, jak i skrzydłowych.

tekst: Piotr Wilento, foto: Krzysztof Cichomski.

Komentarze

0