Runda zasadnicza sezonu 2016/2017 zbliża się do końca. 22 kwietnia o godzinie 15:45, w Azoty Arenie, rozpocznie się starcie King Szczecin – Polfarmex Kutno.

Podopieczni trenera Marka Łukomskiego w minioną sobotę mierzyli się z Energą Czarnymi Słupsk na ich terenie. Pantery wspierane przez własną publiczność są niezwykle groźne. Wilki Morskie przekonały się o tym w pierwszej kwarcie, którą przegrały 8:20. Po obyciu się z parkietem rywali szczecinianie zaczęli grać coraz lepiej. Poprawili swoją obronę, przez co łatwiej grało się w ataku. King odrabiał straty przez kolejne kwarty. Fenomenalnie w tym meczu spisywał się Paweł Kikowski. To właśnie akcja tego rzucającego obrońcy sprawiła, że Wilki Morskie doprowadziły do dogrywki. W tej bardziej skuteczni byli gospodarze i to oni wygrali całe spotkanie 77:84.

Polfarmex Kutno w sobotę o zwycięstwo rywalizował ze Stelmetem BC Zielona Góra na wyjeździe. Faworytem tamtego pojedynku był aktualny mistrz Polski. Ten fakt został potwierdzony przez wynik końcowy. Zielonogórzanie wygrali 94:48.

Drużyna z Kutna straciła swoich najważniejszych graczy w trakcie sezonu. Z zespołu odeszli między innymi Dardan Berisha oraz Devante Wallace, którzy byli najlepiej punktującymi zawodnikami w Polfarmeksie. Obecnie najwięcej punktów dla drużyny trenera Krzysztofa Szablowskiego zdobywa Micheal Fraser. Kanadyjczyk notuje średnio 10 punktów i 9 zbiórek na spotkanie.

Wśród zawodników Kinga Szczecin najlepszą średnią zdobywanych oczek może pochwalić się Paweł Kikowski. Popularny „Kiko” rzuca rywalom około 14 punktów w meczu. Kikowski z niesamowitą precyzją wykonuje rzuty wolne. Był skuteczny w 94 ze 102 prób.

Poprzednie starcie Kinga Szczecin z Polfarmeksem Kutno miało miejsce 14 stycznia 2017 roku. Wśród obecnych graczy Wilków Morskich, najwięcej punktów (obydwaj po 10) zdobywali Michał Nowakowski oraz Paweł Kikowski. Najlepszym strzelcem kutnowskiej ekipy był Michał Gabiński. Zanotował 12 oczek. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego wygrali tamten wyjazdowy mecz 69:60.

Sobotnie starcie w Azoty Arenie będzie przedostatnim ligowym sprawdzianem Kinga Szczecin przed własną publicznością w sezonie 2016/2017.

King Szczecin – Polfarmex Kutno / 22 kwietnia 2017 roku, godzina. 15:45 / Azoty Arena.  BILETY KUPISZ TUTAJ!