King Szczecin postawił się brązowemu medaliście na jego terenie i do samego końca meczu był w grze o zwycięstwo w pierwszym starciu fazy play-off z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. 

Kluczowe wydarzenia:

- King Szczecin źle rozpoczął mecz. Koszykarze Wilków Morskich bardzo długo mieli problemy ze zdobywaniem punktów. Pobudkę swoim kolegom zafundował Martynas Paliukenas. Najlepszy obrońca Energa Basket Ligi zamienił się w ofensywnego potwora i raz po raz zdobywał punkty. Był skuteczny nawet z dystansu. Jego gra pozwoliła szczecinianom wrócić do meczu.

- Szybkie podniesienie się z kolan. Podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa szybko wyciągnęli wnioski z tego co działo się w pierwszej kwarcie i w drugiej odsłonie meczu narzucili swoje warunki gry. Dobrze pod koszami prezentował się Darrell Harris. Lepiej wyglądała obrona szczecińskiego zespołu i od razu miało to przełożenie na wynik. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 40:40.

- Kingowi brakowało nieco punktów Pawła Kikowskiego. To bez wątpienia jeden z najważniejszych zawodników w układance trenera Budzinauskasa. Kiko próbował się przełamać, ale pierwsze punkty zdobył dopiero w drugiej połowie. - W niedzielę na pewno wrócimy silniejsi. Zagramy lepiej w ataku i lepiej w obronie. Odniesiemy tu jedno zwycięstwo. Stal to mocny przeciwnik, mają dużą ekipę. My nie składamy broni i nie będzie im z nami łatwo. Musimy ograniczyć straty, lepiej zastawiać, żeby nie było ponowień. Dziś nie zagraliśmy rewelacyjnego meczu, a byliśmy w grze przez 38 minut – mówił po meczu kapitan Kinga Szczecin.

- King w trzeciej kwarcie odskoczył gospodarzom na siedem oczek. Jednak ważne rzuty trafiali Jure Skifić, Mateusz Kostrzewski i Stephen Holt. Końcówka starcia należała do BM Slam Stali. Wilki Morskie grały już bez Darrella Harrisa, który musiał usiąść na ławce za nadmiar fauli.

Wynik pierwszego meczu BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin: 78:71 (25:17, 15:23, 15:13, 23:18)

Stal: Stephen Holt 14, Aaron Johnson 13, Nikola Marković 13, Marc Carter 10, Jure Skifić 7, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Adam Łapeta 4, Grzegorz Surmacz 3, Michał Chyliński 2, Szymon Łukasiak 1, Łukasz Majewski 0.

King: Martynas Paliukenas 18, Carlos Medlock 15, Darrell Harris 14, Sebastian Kowalczyk 8, Tauras Jogela 6, Paweł Kikowski 6, Łukasz Diduszko 3, Mateusz Bartosz 1, Kyle Benjamin 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Stali!

Kolejny pojedynek w Ostrowie Wielkopolskim już w niedzielę 29 kwietnia o godzinie 20:00. Transmisja w internecie na Ipla.TV.

Komentarze

0