Do Szczecina, po czterech dniach pracy, przyjechał Andrej Urlep. W poniedziałek został on przedstawiony, jako nowy trener WKS Śląska Wrocław. Trener Arkadiusz Miłoszewski przyznał: – Obawialiśmy się tego meczu. Sądziliśmy, że część zawodników, po przyjściu trenera Urlepa, będzie grała o swoje życie w tej drużynie.

King Szczecin otworzył spotkanie efektowną akcją – właściwie bez kozłowania. Szybki atak napędził Stacy Davis, a asystą do Djoko Salicia popisał się Filip Matczak. Wilki Morskie imponowały przygotowaniem do tego starcia. Koszykarze ze Szczecina wiedzieli, co muszą grać, aby wykorzystywać słabe strony wrocławian. King rozpędzał się z każdą minutą a pierwszą kwartę wygrał 26:16.

Kolejna odsłona to ciągła dominacja gospodarzy. Wilki Morskie nie zostawiały Śląskowi przestrzeni do nabrania pewności siebie. Ciągła presja na rozgrywających i szybkie ataki pozwalały Kingowi powiększać przewagę. Szczecinianie prowadzili do przerwy 48:29.

Po powrocie na parkiet w drugiej połowie King nadal był bezlitosny. Śląsk Wrocław próbował kilkoma zrywami zagrozić rywalom, ale trener Miłoszewski skutecznie wybijał gości z rytmu przerwami na żądanie. Świetne spotkanie rozgrywali Sherron Dorsey-Walker i Stacy Davis. Ton ofensywie Kinga nadawał też Jakub Schenk. Rozgrywający Wilków Morskich zdobył 14 punktów i zanotował aż 11 asyst! Skuteczny w ataku był także Filip Matczak, a trzy trójki trafił Paweł Kikowski. W tym miejscu warto wyróżnić także Djoko Salicia, który był bezbłędny jeśli chodzi o rzuty. Na punkty zamienił wszystkie swoje próby. Trener Miłoszewski może być zadowolony z tego, że King grał w bardzo zespołowy sposób.

Śląsk Wrocław był właściwie bezradny. King w pełni kontrolował wydarzenia na boisku i nie pozwolił wydrzeć sobie ciężko wywalczonego zwycięstwa. Wilki Morskie pokonały wrocławian 99:83.

To drugie zwycięstwo Kinga Szczecin pod wodzą trenera Arkadiusza Miłoszewskiego.

King Szczecin – WKS Śląsk Wrocław 99:83 (26:16, 22:13, 32:29, 19:25)

King: Stacy Davis 24, Sherron Dorsey-Walker 21, Jakub Schenk 14 (11 as), Filip Matczak 13, Paweł Kikowski 9, Kacper Borowski 8, Djoko Salić 7, Michał Kroczak 3, Michał Marek 0.

Śląsk: Łukasz Kolenda 16, Cyril Langevine 15, Strahinja Jovanović 12, Aleksander Dziewa 11, Jakub Karolak 9, Kerem Kanter 9, Ivan Ramljak 6, Kodi Justice 4, Michał Gabiński 1, Szymon Tomczak 0.