Bez Huberta Mazura, Zbigniewa Białka, Pawła Mroza oraz Witalija Kowalenki musiały radzić sobie KING Wilki Morskie Szczecin w przegranym 63:69 meczu z AZS Koszalin. W niedzielę o godz. 13:30 szczecinianie zagrają z Polpharmą Starogard Gdański o drugie miejsce memoriału.

Od samego początku meczu drużyny grały bardzo twardo, co miało wpływ na tempo spotkania. AZS Koszalin szybko złapał pięć przewinień, a KING Wilki Morskie wykonywały rzuty wolne. W dobrej formie strzeleckiej w premierowej kwarcie znajdował się Paweł Kikowski. Gracze obu zespołów popełniali dużo błędów. Ćwiartka numer jeden była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 14:14.

Druga odsłona była bardzo podobna do swojej poprzedniczki. Celną trójką rozpoczął ją Marcin Flieger. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza dalej twardo bronili. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć z wynikiem. Na sekundę przed końcem pierwszej połowy czteropunktową przewagę akademikom z Koszalina zapewnił Piotr Stelmach, który celnie przymierzył z dystansu. Po dwudziestu minutach gry AZS prowadził 36:32.

Po powrocie na parkiet to goście, wykorzystując uraz Marcina Sroki, złapali wiatr w żagle. Gospodarze mieli problem ze skutecznością, co wykorzystali podopieczni trenera Igora Milicicia. Akademicy w pewnym momencie prowadzili już 58:43. W tym momencie do gry wrócił Trevor Releford, który zaczął brać na siebie ciężar rozgrywania akcji. Amerykanin penetrował strefę podkoszową, a KING Wilki Morskie uwierzyły, że można dogonić AZS. Przewaga gości stopniała do sześciu oczek. Szczecinianie mieli problem ze zbiórkami w obronie, co wykorzystywał Garrick Sherman, który zdobywał łatwe punkty. W ten sposób Akademicy utrzymali dystans do Wilków do końca spotkania. Gospodarze Memoriału im. Romana Wysockiego przegrali sobotni mecz 63:69. W niedzielę o godzinie 13:30 Wilki zmierzą się z Polpharmą Starogard Gdański w meczu o drugie miejsce tegorocznego turnieju.

KING Wilki Morskie Szczecin – AZS Koszalin 63:69 (14:14, 18:22, 14:22, 17:11)

KING Wilki Morskie: Kikowski 16, Releford 15, Flieger 10, Harris 8, Nowacki 5, Pytyś 4, Bojko 4, Sroka 1, Majcherek.

AZS: Sherman 19, Stelmach 12, Woods 9, Swanson 7, Vrbanc 7, Łukasiak 6, Dąbrowski 4, Mielczarek 4, Pacocha 1, Kadej.

W pierwszym sobotnim meczu Polpharma Starogard pokonała Spójnię Stargard 91:55. Fantastyczne zawody rozegrał Evan Ravenel, który zdobył aż 25 punktów.

Polpharma Starogard Gdański – Spójnia Stargard 91:55 (22:3, 27:14, 28:13, 14:25)

Polpharma: Ravenel 25, Bochno 11, Robak 10, Sapp 10, Lebiedziński 9, Blackmon 8, Meier 8, Struski 7, Sęk 3.

Spójnia: Żytko 14, Ł. Bodych 10, Mieczkowski 8, Wróblewski 8, Bigus 6, Litwin 4, Kasprzak 3, Soczewski 2, Stokłosa, P. Bodych, Pluta.

tekst: Przemysław Sierakowski, foto: Krzysztof Cichomski.