Mateusz Zębski będzie reprezentował barwy Kinga Szczecin w rozgrywkach Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021! Urodzony w 1992 roku zawodnik może występować na pozycjach rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. Zębski zadebiutował w Energa Basket Lidze w zespole BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. W trakcie swojej kariery grał także w Polfarmeksie Kutno, MKS Dąbrowie Górniczej i Enea Astorii Bydgoszcz.

(Fot. Artur Lawrenc, WP SportoweFakty)

Mateusz Zębski ma za sobą bardzo udany sezon pod wodzą trenera Artura Gronka w zespole z Bydgoszczy. Nowy gracz Kinga zagrał w 21 meczach, a każdy z nich zaczynał w pierwszej piątce. Na parkiecie spędzał średnio 28 i pół minuty. W tym czasie notował średnie na poziomie: 12,3 pkt., 7,3 zb., 3,6 as. 1,6 przechwytu na mecz.

Mateusz Zębski był łakomym kąskiem na rynku transferowym przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek. Dlaczego wybrał ofertę Kinga Szczecin?

- O organizacji ze Szczecina słyszałem tylko same dobre słowa. Po rozmowie z trenerem Bielą wiem, w jaki sposób będzie chciał mnie wykorzystać w zespole i jaką rolę dla mnie przewiduje. Granie jest dla mnie najważniejsze – mówi Mateusz Zębski.

- Mateusz na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów poczynił imponujący postęp. Jest to zawodnik wszechstronny i grający bardzo fizycznie. Świetnie czuje się w szybkim ataku i bardzo agresywnie atakuje obręcz. Jest także coraz lepszym strzelcem. Pomimo 190 centymetrów wzrostu był w poprzednim sezonie siódmym zbierającym Energa Basket Ligi. Jest ponadto agresywnym i nieustępliwym obrońcą mogącym kryć graczy z pozycji 1,2 i 3 – tłumaczy Łukasz Biela, trener Kinga Szczecin.

Mateusz, witamy w Szczecinie!

Komentarze

0