Maciej Kucharek podpisał kontrakt z Kingiem Szczecin. W sezonie 2019/2020 będzie zawodnikiem Wilków Morskich. Skrzydłowy ma 25 lat i mierzy 204 centymetry wzrostu. Miniony sezon rozegrał w barwach AZS Koszalin. W trakcie swojej kariery reprezentował także takie kluby jak: AZS Politechnika Warszawska, Polonia 2011 Warszawa, Start Gdynia, Stelmet Enea BC Zielona Góra oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

Występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Na swoim koncie ma również osiągnięcia w Energa Basket Lidze. W 2015 roku razem ze Stelmetem Eneą BC zdobył mistrzostwo oraz Puchar Polski. W 2014 na szyi zawiesił również srebrny krążek EBL.

W minionym sezonie zagrał w 15 meczach w barwach AZS Koszalin. Na parkiecie spędzał około 19 minut. W tym czasie notował średnio 6 punktów, 3 zbiórki i asystę na mecz.

- Maciej, to naprawdę bardzo utalentowany chłopak. Cały czas miał pecha, bo kontuzje mocno krzyżowały mu plany. Myślę, że on ma duży potencjał i to jest najwyższy czas, aby go wykorzystać. Maciej chciał u nas grać, my chcieliśmy, aby dołączył do naszego zespołu i negocjacje były bardzo krótkie. Myślę, że w nadchodzącym sezonie pokaże swoją wartość. Wszyscy na to liczymy. Wierzymy, że to będzie przełomowy sezon dla Macieja. On zdaje sobie sprawę z tego, że zawodnicy robią postępy w naszym zespole i to też był jeden z kluczowych motywów w negocjacjach.

Maciej to wysoki zawodnik z dobrym rzutem. Może grać na kilku pozycjach, a my chcemy mieć takich zawodników, którzy na boisku są uniwersalni. On na pewno będzie miał taką sportową motywację, aby pokazać, to co potrafi na boisku. Maciej jest bardzo zmotywowany, a my chcemy mieć taki zespół, który będzie głodny. Który będzie walczył na boisku – mówi Mindaugas Budzinauskas.

Maciej, witamy w Szczecinie!

 

Komentarze

0