Amerykański podkoszowy dołącza do zespołu Wilków Morskich. Kyle Benjamin ma 206 centymetrów wzrostu. W 2017 roku ukończył Bridgeport University. W tamtej kampanii NCAA wystąpił w 27 spotkaniach, w których notował średnio 15 punktów, 10 zbiórek, 3 bloki i 2 asysty na mecz.

Obecny sezon Kyle Benjamin rozpoczął w barwach łotewskiego Betsafe/Liepaja. W tym zespole rozegrał 16 pojedynków w lidze LBL. Na parkiecie spędzał średnio 28 minut. W tym czasie zdobywał 12 punktów, 9 zbiórek, asystę, przechwyt i blok na mecz.

Amerykanin reprezentował swoją drużynę także w 6 starciach w ramach Ligi Bałtyckiej. Notował średnie na poziomie 12 punktów, 9 zbiórek, asystę i przechwyt. Dobre występy zostały uhonorowane przyznaniem Kyle’owi Benjaminowi nagrody dla najlepszego zawodnika tygodnia na Łotwie.

– Cieszę się, że mogę być częścią zespołu Kinga Szczecin. Nie mogę doczekać się pierwszego treningu i meczu w barwach Wilków Morskich. Chciałbym przywitać wszystkich kibiców. – mówi Amerykanin.

Kyle Benjamin jest już w Szczecinie, w czwartek odbędzie pierwszy trening z zespołe, a pierwsze spotkanie w barwach Kinga rozegra podczas towarzyskiego turnieju na Litwie.

Kyle witamy na pokładzie! Kyle welcome to Szczecin!

Komentarze

0