W niedzielę (3 listopada) do Szczecina przyjechał Polski Cukier Toruń, który w tym sezonie Energa Basket Ligi jeszcze nie przegrał. 

King rozpoczął z wysoką energią i intensywnością. Jednak Twarde Pierniki szybko odrobiły straty i mecz się wyrównał. Zespołem gospodarze doskonali dowodził Dustin Ware. Amerykanin kontrolował tempo meczu, w trudnych momentach brał ciężar zdobywania punktów na swoje konto. Świetnie w mecz wszedł także Paweł Kikowski. Kapitan Wilków Morskich szczególnie lubi rywalizacje z Polskim Cukrem Toruń. Bardzo dobre zmiany w pierwszej kwarcie dali Mateusz Bartosz oraz Adam Łapeta. Pierwszy imponował zbiórkami w ataku, a drugi efektownymi blokami.

Druga kwarta była kontynuacją dobrej gry szczecinian. Efektownym zagraniem popisywał się Cleveland Melvin, Jakov Mustapić oraz Dominik Wilczek. Adam Łapeta dołożył kolejne mocarne bloki i dynamiczną dobitkę spod kosza. Trener Sebastian Machowski musiał ratować sytuację przerwą na żądanie. King odskoczył na sześć oczek do przerwy prowadził 55:49.

Po powrocie na parkiet to goście z Torunia przejęli inicjatywę. Zdobyli osiem punktów z rzędu i odrobili straty z pierwszej części meczu. W trudnej chwili o czas poprosił trener Mindaugas Budzinauskas. Szczecińska publiczność dodawała otuchy swoim ulubieńcom i w ten sposób King wrócił do meczu. Efektowne trójki trafiali Dustin Ware i Paweł Kikowski. Ostatnia kwarta zapowiadała się niezwykle emocjonująco.

W niej prawdziwy popis dali koszykarze Wilków Morskich. Wychodziło im absolutnie wszystko. Zmuszali rywali do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji, a sami napędzali skuteczną ofensywę. Świetny moment gry zaliczył Thomas Davis, który w ciągu minuty zanotował dwa ważne przechwyty i trafił „trójkę”. To akcje Amerykanina przypieczętowały sukces Kinga, jakim była piąta wygrana z rzędu. Wilki Morskie to pierwszy zespół, który zdołał pokonać Polski Cukier Toruń w tym sezonie.

King Szczecin – Polski Cukier Toruń 104:97 (25:25, 30:24, 22:32, 27:16)

King: Dustin Ware 22, Paweł Kikowski 21, Ben McCauley 19, Cleveland Melvin 18, Jakov Mustapić 7, Thomas Davis 7, Dominik Wilczek 4, Mateusz Bartosz 4 (11 zb), Adam Łapeta 2.

Polski Cukier: Chris Wright 23, Keith Hornsby 17, Jakub Schenk 13, Aaron Cel 11, Aleksander Perka 11, Kyle Weaver 9, Alade Aminu 7, Bartosz Diduszko 6, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0.

 

Komentarze

0