Starciem kolejki zostało ochrzczone spotkanie Kinga Szczecin z Arged BM Slam Stalą. Ostrowianie wygrali 10 ostatnich meczów (w tym 9 pod wodzą trenera Igora Milicicia). Wilki Morskie w 2021 roku jeszcze nie przegrały. To zapowiadało wielkie emocje!

Te były na parkiecie, ale tylko w pierwszej kwarcie. To była jedyna wyrównana część meczu. Zdobywanie punktów w drużynie trenera Jesusa Ramireza rozpoczął Dominik Wilczek. King imponował swoją defensywą. Szczecinianie byli doskonale przygotowani do starcia ze „Stalówką”. To było widać na parkiecie.

Druga kwarta toczyła się już pod dyktando Kinga Szczecin. Świetne zawody rozgrywał Zach Thomas, który był skuteczny w ataku, ale imponował dobrymi decyzjami w obronie. Nie brakowało efektownych bloków w jego wykonaniu. Wilki Morskie pokazywało to, z czego są znane pod wodzą trenera Ramireza. Przechwyty, szybki atak, walka o zbiórkę i bardzo szybko gospodarze wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę.

Po powrocie na parkiet King nie zwolnił tempa. Nadal grał bardzo zespołowo i powiększał swoją przewagę. W pewnym momencie Wilki Morskie miały już 28 punktów przewagi. Nie brakowało efektownych akcji. Arged BM Slam Stal była zagubiona. Cleveland Melvin i Tookie Brown popisali się świetnym alley-oopem, a na ławce Kinga wybuchła euforia.

Trener Milicić próbował ratować sytuację przerwami na żądanie. King na 4 i pół minuty do końca meczu wiedział, że goście nie będą już w stanie odrobić strat. W szeregi Wilków Morskich wdarło się rozluźnienie, a „Stalówka” zmniejszała już przewagę Kinga.

Ostatecznie King Szczecin nadal pozostaje drużyną, która w 2021 roku jeszcze nie przegrała. Wilki Morskie skończyły passę Arged BM Slam Stali i pokonały ją 77:67.

King Szczecin – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 77:67 (26:24, 21:10, 17:9, 13:24)

King: Zach Thomas 24, Michael Fakuade 10, Dominik Wilczek 10, Cleveland Melvin 10, Mateusz Zębski 7, Mateusz Bartosz 6, Jakub Schenk 6, Tookie Brown 2, Dustin Ware 2, Wojceich Czerlonko 0.

Arged BMSlam Stal: Trey Kell 15, Jakub Garbacz 13, Josip Sobin 11, Chris Smith 8, Taurean Green 6, Jarosław Mokros 5, Szymon Ryżek 3, Mark Ogden 3, Carl Lindbom 3.