King Szczecin udał się do Trójmiasta na tygodniowy „obóz”. Koszykarze Wilków Morskich zagrają trzy mecze na Pomorzu i nie będą wracać do Szczecina. Pierwszym rywalem drużyny trenera Łukasza Bieli była Arka Gdynia – lider Energa Basket Ligi i autor serii 12 zwycięstw z rzędu.

Gdynianie we własnej hali w tym sezonie przegrali tylko raz. To tylko obrazuje, jak trudne zadanie czekało Kinga w niedzielę 14 kwietnia.

Szczecinianie kompletnie nie przejmowali się tymi faktami. Wilki Morskie podeszły do meczu ze wzorowym nastawieniem. King był agresywny zarówno w ataku, jak i obronie. Podopieczni trenera Łukasza Bieli przegrali pierwszą kwartę 14:18, ale świetnie w niej spisywał się Josh Bostic, który zdobył dla Arki aż 13 punktów.

Amerykański lider gospodarzy szybko musiał opuścić parkiet za nadmiar przewinień i gra Arki przestała być dobra. King świetnie spisywał się w obronie. W drugiej kwarcie pozwolił gdynianom na zdobycie zaledwie 9 oczek. Szczecinianie schodzili do szatni prowadząc 38:27. Dobrą zmianę w tej części meczu dał Dominik Wilczek, który zanotował pięć oczek.

Po powrocie na parkiet gra Kinga nadal była poukładana. Wilki Morskie trzymały się swoich założeń przedmeczowych, a te skutkowały. Mocna obrona i zespołowy atak sprawiały, że po 30 minutach szczecinianie prowadzili 57:46. Bardzo dobry fragment gry zanotował Chaz Williams, który mógł pochwalić się przechwytem, asystami i efektownym kontratakiem.

W ostatniej partii meczu Arka próbowała odrabiać straty. Szczególnie za sprawą udanych akcji swoich amerykańskich liderów – Jamesa Florence’a oraz Josha Bostica. King w pełni kontrolował jednak przebieg spotkania i nie dał sobie wyrwać zwycięstwa. Fenomenalnie w ważnych momentach spisywał się Martynas Sajus, a doskonałą robotę „na deskach” wykonywał Tauras Jogela, który zanotował double-double.

King odniósł arcyważne, efektowne i przede wszystkim zespołowe zwycięstwo. Szczecinianie postawili kolejny, bardzo ważny krok na drodze ku fazie play-off!

Arka Gdynia – King Szczecin 71:82 (18:14, 9:24, 19:19, 26:24)

Arka: Bostic 21, Florence 19, Dulkys 11, Szubarga 7, Łapeta 5, Upshow 4, Wołoszyn 3, Ginyard 2, Wyka, Garbacz, Ponitka.

King: Sajus 16 (8 zbiórek), Kikowski 16, Jogela 12 (13 zb), Schenk 11, Watts 6, Paliukenas 6, Williams 5, Wilczek 5, Bartosz 4, Diduszko.