Kolejne derby #Pomorze Zachodnie w Energa Basket Lidze za nami. Po raz kolejny, lepszy okazał się King Szczecin, który pokonał PGE Spójnię Stargard 81:75.

Do Stargardu przyjechała liczna grupa kibiców Wilków Morskich. Stworzyli niesamowitą oprawę i zorganizowali fantastyczny doping. Momentami kibicowali głośniej, niż sympatycy gospodarzy. Na trybunach czuć było atmosferę koszykarskiego święta.

Jedynym minusem piątkowego starcia była pierwsza połowa meczu. Obie drużyny były mocno nieskuteczne, grały falami i popełniały masę strat. Widać, że wrześniowe mecze ligowe są poniekąd przedłużeniem okresu przygotowawczego. King Szczecin rozegrał przed startem EBL tylko cztery sparingi. To docieranie się widać było na parkiecie po obu stronach.

Na szczęście po przerwie nastała druga połowa. Była już znacznie lepsza od swojej poprzedniczki. Nie brakowało efektownych akcji, celnych rzutów z dystansu i dobrej obrony Kinga Szczecin. Atmosfera na trybunach robiła się coraz bardziej gorąca, bo Wilki Morskie odrobiły wszystkie straty z pierwszej części meczu i rozpoczęła się gra punkt za punkt. Na kilka sekund przed końcem meczu to PGE Spójnia Stargard prowadziła dwoma punktami, ale piłkę w swoje ręce dostał Stacy Davis. Amerykanin trafił swój rzut i doprowadził do dogrywki.

W niej pełną kontrolę wydarzeń na parkiecie pokazali podopieczni trenera Rolandasa Jarutisa. Pokonali PGE Spójnię Stargard 81:75 i wygrali szóste derby #PomorzeZachodnie z rzędu!

Ze świetnej strony pokazał się Paweł Kikowski. Dla kapitana Kinga Szczecin ten mecz był niesłychanie ważny. To powrót po kontuzji. „Kiko” raz jeszcze pokazał, że mylili się ci, którzy skreślali go przed startem sezonu. Kikowski zdobył 18 punktów i trafił 5 trójek!

W dogrywce charakter pokazał Jakub Schenk, który popisał się efektowną akcją „2+1″, ale i kontrolą boiskowych wydarzeń.

PGE Spójnia Stargard – King Szczecin 75:81 (13:20, 23:8, 10:19, 20:19, d. 9:15)

Spójnia: Erick Neal 18, Jonas Zohore 17 (11 zb), Justin Gray 11, Jacobi Boykins 10, Daniel Szymkiewicz 6, John O’Brien 5, Tomasz Śnieg 4, Kacper Młynarski 4, Piotr Niedźwiedzki 0.

King: Paweł Kikowski 18, Jakub Schenk 16, Stacy Davis 16, Sherron Dorsey-Walker 12, Kacper Borowski 11, Doko Salić 6, Filip Matczak 2, Michał Kroczak 0, Mateusz Bartosz 0.